Spolupracujeme

Mendelova univerzita v Brně

Každoročně pořádáme jednodenní exkurzi pro studenty 4. a 5. ročníků magisterského studijního oboru lesní inženýr se zaměřením na lesní školkařství (prostokořenná i obalovaná sadba).

Vypisujeme řadu bakalářských a diplomových prací.

Ve spolupráci s MENDELU právě probíhá projekt č. CZ.1.07/2.2.00/28.0018 „InoBio“ (Inovace biologických a lesnických disciplín pro vyšší konkurenceschopnost). Podporujeme praktickou výuku a provozujeme lektorskou činnost.

Další projekt, na kterém spolupracujeme spolu s MENDELU je projekt č. QI112A172 „Pěstební postupy při zavádění douglasky do porostních směsí v podmínkách ČR“, kdy výstupem projektu budou návrhy pěstebních postupů pro zavádění DG do lesních porostů, respektující požadavky na plnění funkcí lesa, včetně ekonomické rozvahy a minimalizace rizik plynoucích potenciálně z její introdukce.

Střední lesnická škola v Hranicích

Se SLŠ Hranice spolupracujeme na bázi provozních praxí pro studenty.

Dále pořádáme odborné exkurze pro studenty v naší lesní školce.

SLŠ Hranice patří mezi organizátory akce „Oslavy lesa na Floře“. LESCUS Cetkovice, s.r.o. se již druhým rokem účastní této akce, kde formou kvízů a her probíhá zábavné poučení o lese a přírodě pro děti i pro dospělé. Letos jsme pro naše návštěvníky připravili soutěž v podobě poznávání dřevin.

oslavy lesa na Floře

erb_ruske_icon[1]Obec Ruské (Slovensko) – spolupracujeme na projektu – Monastyr Ruske